Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
بیس ترپ
جاذب ها
دسته‌بندی نشده
دیفیوزر
عایق صوتی
فوم تخم مرغی
محصولات

آکوستیک استودیو

آکوستیک دانشی است بر روی فیزیک صوت تمرکز دارد. به طور عامیانه آکوستیک استودیو به روش ها و فرآیندهایی اطلاق می شود که با استفاده از آن ها می توان از انتقال صدا جلوگیری نمود و کیفیت صدا در محیط را افزایش داد.
در نتیجه برای دستیابی به یک استودیو مطلوب نیاز به دو مرحله می باشد:
1. عایق سازی صوتی
2. بهبود کیفیت صدا در محیط

عایق سازی صوتی

معمولا در ساخت یک استودیو حرفه ای و نیم حرفه ای عایق سازی صوتی یک گزینه اجتناب ناپذیر است. ولی در استودیو های آماتور و معمولی فرآیند عایق سازی صوتی تنها زمانی توصیه می شود که مشکل ورود و یا خروج صدا وجود داشته باشد.
عایق سازی صوتی خود شامل مراحل زیر می شود:
1. بستن منافذ شیارها و درزها با استفاده از اسپری فوم
2. استفاده از ترکیب عایق های سلول باز و سلول بسته جهت جلوگیری از انتقال صدا

افزایش کیفیت آکوستیکی در محیط

افزایش کیفیت آکوستیکی محیط به مجموعه فرآیند هایی اطلاق می شود که منجر به بهبود کیفت صوت در محیط می گردد. معمولا این اقدامات می تواند موجب کاهش ریورب ، کاهش هوم ، کاهش لیکیج ، حذف فلوتر اکوو کاهش نوفه و… در محیط گردد.

فوم آکوستیک

معمولا برای حذف ریورب و حذف فرکانس های بالا از فوم های آکوستیک استفاده می کنند. این فوم ها به طور عمومی شامل فوم های شانه تخم مرغی ، فوم لاین ، فوم فلکسی پارت و… می شود. از این پنل ها هم در کنترل روم و هم در ددروم می توان استفاده نمود. نکته مهم در استفاده از این پنل ها این است که استفاده بیش از حد و یا استفاده بسیار کم از آن ها می تواند موجب عدم کارایی و یا ضعیف شدن کیفیت آکوستیکی محیط گردد. در نتیجه باید از اینگونه پنل ها به طور صحیح و به اندازه بهره برد تا به حداکثر کاریی آکوستیکی در محیط استودیو دست یافت

بس ترپ

برای حذف هوم و کاهش فرکانس های پایین می توان از بیس ترپ ها استفاده نمود ( نظیر بیس ترپ ساده کنج ، بیس ترپ طرح دار و مینی بیس ترپ) . محل نصب بیس ترپ ها در سه کنج ها می باشد ( سه کنج بالا و پایین) سه کنج بالا معمولا در اولویت می باشد و سپس سه کنج پایین اولویت دارد. البته در ساخت استودیو حرفه ای سرتاسر کنج ها تحت پوشش قرار می گیرد

دیفیوزر و دیفیوزر ابزوربر

برای کاهش لیکیج و فوتر اکو می توان از دیفیوزر ها ( نظیر دیفیوزر اسکای لاین) و یا دیفیوزر ابزوربر ها ( نظیر ویوو وود ) می توان بهره برد. اولویت استفاده از این پنل های آکوستیک در کنترل روم و روبروی مانیتورینگ می باشد. البته می توان در ددروم و به ویژه لایو روم هم از این پنل ها بهره برد.


به منظور مشاوره ، سفارش محصول و یا کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طرق زیر اقدام فرمایید:

تلفن: 02177635410 – 02177521997 ( ساعات پاسخگویی همه روزه از ساعت 10 صبح الی 5:30

بعد از ظهر بجز جمعه ها و روزهای تعطیل

آدرس: تهران – خیابان شریعتی – بین سمیه و طالقانی روبروی بیمارستان پاسارگاد پلاک 143

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

// کد جاوا اسکریپت برای نمایش پیام خوش آمدگویی