Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
بیس ترپ
جاذب ها
دسته‌بندی نشده
دیفیوزر
عایق صوتی
فوم تخم مرغی
محصولات

فوم شانه تخم مرغی

امتیاز فوم شانه تخم مرغی پارت فوم از دید کاربران : یک ستاره - بد نیست دو ستاره - خوب سه ستاره- حیلی خوب چهار ستاره - عالیه پنج ستاره - فوق العاده است ( تعداد رای دهنده:32 نفر ، مجموع امتیاز : 4,94 از 5)
Loading...

 

فوم شانه تخم مرغی ( فوم آکوستیک تخم مرغی) یکی از متداولترین روش ها برای آکوستیک استودیو و سایر فضا ها می باشد. این پنل آکوستیک از ابر پلی یورتان سلول باز تولید می شود. همین ساختار موجب می گردد که این پنل موجب حذف فرکانس های بالا و ریورب گردد. از سوی دیگر برش دهی شانه تخم مرغی آن موجب افزایش سطح جذب می گردد. و در نتیجه بهبود کارایی این پنل آکوستیک می شود. این ساختار فوم تخم مرغی موجب شده از این پنل علاوه بر استودیو ها ، آموزشگاه ها موسیقی ، استودیو ها دوبلاژ و..... به منظور صداگیری باکس ، صداگیری برخی از انواع دستگاه و... نیز استفاده کنند

کاربرد فوم شانه تخم مرغی

امروزه فوم تخم مرغی به عنوان یکی از موثرترین و ارزانترین روش های آکوستیک در دنیا کاربرد دارد. و به همین علت در ساخت اکثر استودیو هاه منظور بهبود کیفیت آکوستیکی محیط کاربرد دارد. البته باید دقت داشت که در صورتی که هدف از استفاده ازپنل تخم مرغی عایق صوتی باشد. زمانی کارایی آن افزایش می یابد. که به صورت تلفیقی با عایق ها سلول بسته ( نظیر الاستومری ، پلی اتیلن و گاهی پلی استایرین انبساطی ) از آن بهره برده شود.

در حقیقت استفاده ترکیبی از عایق ها سلول باز و سلول بسته موجب می شود. که فوم تخم مرغی به عنوان یک عایق سلول باز موجب کاهش فرکانس ها صوتی شود. از طرفی فوم سلول بسته نیز موجب جلوگیری از انتقال صدا می گردد.

باید توجه داشت که افزایش ضخامت معمولا موجب افزایش جذب پنل و اثر گذاری بیشتر آن بر روی آکوستیک محیط می گردد. البته باید در انتخاب ضخامت دقت نمود، چرا که پنل های بسیار ضخیم همیشه موجب بهبود کارایی آکوستیکی محیط نمی گردند.

نحوه نصب

معمولا این پنل بر روی دیوار ، سقف و حتی درب نصب می گردد. چسباندن فوم آکوستیک تخم مرغی بسیار آسان است. می توان این پنل ها را با میخ و یا چسب پاتکس به راحتی نصب نمود.

ضخامت ها و ابعاد فوم های شانه تخم مرغی

فوم های شانه تخم مرغی پارت فوم در چهار ضخامت 1.9 ، 2.5 ، 3.5 ، 5 و 7 سانتی متر ارایه می گردد. ابعاد این پنل های آکوستیک 1 متر در 2 متر است و در دو کیفیت HQ و MQ عرضه می شوند . برای مشاهده مشخصات و توضیحات هریک از انواع ضخامت پنل آکوستیک شانه تخم مرغی روی عکس آن ها کلیک فرمایید.