Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
بیس ترپ
جاذب ها
دسته‌بندی نشده
دیفیوزر
عایق صوتی
فوم تخم مرغی
محصولات

آکوستیک آزمایشگاهی و تست شنوایی

اتاق های تست شنوایی ( اُدیومتری) و همچنین آزمایشگاه های تست صدا از مواردی می باشند که تجهیزات آکوستیک ملزمه اصلی آن ها است.

اتاق های تست شنوایی

اغلب آزماشات شنوایی‌سنجی احتیاج به حضور در مکانی ساکت و آکوستیک شده دارند. اتاق ضد صدا باید به گونه‌ای خاص طراحی شده باشد تا امواج صوتی مزاحم که می‌توانند برروی نتایج آزمایش شنوایی‌سنجی تغییر ایجاد کنند را حذف نمایند و یا به حداقل ممکن برسانند. این اصوات می‌توانند صدا های معمول ، صدای دستگاه ها تهویه و حتی صدای راه رفتن باشند. مناسبترین راهکار برای ساخت یک اتاق شنوایی سنجی بهره گیری از آکوستیک تلفیقی و چند لایه است به طوری که از چندین لایه عایق صوتی سلول باز ( پشم سنگ ، ابر ریباند، ابر آکوستیک ) و سلول بسته ( الاستومری ، فوم پلی اتیلن ، یا یونولیت) بهره برد. همچنین برای کف اتاق شنوایی سنجی می توان از ترکیب تاتامی و موکت استفاده نمود

 

آزمایشگاه تست صدا

آزمایشات تست صدا شامل آزمایشات متعددی می گردد. از جمله این آزمایشات می توان به اندازه‌گیری پارامترهای بلندگو ، نوفه تجهیزات ( فن کوئل، موتور، ….) ،اندازه گیری و بررسی پاسخ فرکانسی و زاویه‌ای آژیر ، بوق و بسیاری آزمایشات دیگر اشاره نمود. معمولا بسیاری از این آزمایشات نیازمند به اتاق سکوت هستند. پارت آکوستیک این آمادگی را دارد با تامین تجهیزات عایق سازی و زیر سازی ( پشم سنگ ، عایق های سلول بسته ، فوم ها و…) و همچنین با تامین پنل های آکوستیک ( فوم های آکوستیک متداول و برش فوم های آکوستیک به اشکال دلخواه ) این آزمایشگاه ها در خدمت متخصصین باشد.

2 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

// کد جاوا اسکریپت برای نمایش پیام خوش آمدگویی